عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.
رئیس‌جمهور به
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس‌جمهور در اوایل هفته آینده به این شهرستان خبر داد.
رتبه نخست تلفات
شهرستان سبزوار با توجه به قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی که دارد در حوزه راه و ترافیک بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن این شهرستان از دیرباز در مسیر جاده ابریشم این گذرگاه را به گذرگاهی مهم و حساس در کشور تبدیل کرده است که این اهمیت در طول زمان افزایش یافته است.

در آخرین روزهای سال:

قطع برق و تعطیلی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار!

در واپسین روزهای سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی با قطع برق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مهمترین اداره متولی امور فرهنگی در غرب خراسان رضوی به تعطیلی کشیده شد!

امکانات لازم برای خدمت به مسافران نوروزی در سبزوار مهیا شده است

فرماندار ویژه سبزوار گفت: همه امکانات لازم برای ارائه خدمات و میزبانی مسافران نوروزی و زائران عبوری مشهدالرضا(ع) در این شهرستان مهیا شده است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی خبر داد

اختصاص 500 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستاها و مناطق محروم

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی از اختصاص 500 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها و مناطق محروم خبر داد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی سبزوار خبر داد

آمادگی آتش‌نشانی سبزوار برای مقابله با حوادث چهارشنبه سوری

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سبزوار از آمادگی این سازمان برای مقابله با حوادث چهارشنبه پایان سال خبر داد.

نگاهی به جاذبه های گردشگری شهرستان داورزن

داورزن واقع در غرب خراسان رضوی یکی از شهرستانهای برخوردار از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری است.

،

اختصاص 10 ميليارد دلار براي توسعه حمل و نقل کشور

10 میلیارد دلار برای توسعه حمل و نقل کشور اختصاص داده شده است.

با حضور مدیرکل راه‌آهن استان و سبحانی فر؛

کلنگ احداث ایستگاه حکم آباد در جوین به زمین زده شد

با حضور مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی و سبحانی فر نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن وششتمد در مجلس شورای اسلامی کلنگ احداث ایستگاه راه‌آهن امام رضا(ع) در شهرستان جوین به زمین خورد.

سبحانی فر:

موفقیت‌های ایران در عرصه بین‌الملل مرهون رشاد‌ت‌های شهیدان است

نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن و ششتمد در مجلس گفت: اگر امروز ما در صحنه مذاکرات هسته‌ای و بین‌الملل با قدرت ظاهر می‌شویم و حرف خود را به کرسی می‌نشانیم به برکت خود شهداست.

خوشاب با جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوان در انتظار مسافران نوروزی

شهرستان خوشاب با جاذبه های گردشگری ، اماکن مذهبی و بناهای تاریخی فراوان مکان مناسبی برای مسافران و گردشگران در غرب خراسان رضوی است.

رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار خبر داد

توزیع 400 تن میوه در سبزوار همزمان با ایام پایانی سال

رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار از توزیع 400 تن میوه در ایام پایانی سال در این شهرستان خبر داد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست