عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.

دیدار سفیر جمهوری آذربایجان با سبحانی فر رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- آذربایجان

جوانشیر آخوندوف سفیر جمهوری آذربایجان در تهران ظهر یکشنبه با رمضانعلی سبحانی‌فر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

تذکرهای کتبی سبحانی فر به وزیر ارتباطات؛

تاکید درتسریع اجرای قانون قراردادهای مستقیم و استمرار زمان بازنشستگی کارگزاران مخابرات روستایی

نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تذکر کتبی داد.

نامه علی شریعتی به پدرش:

انسان نمی‌تواند «حق‌طلبی» را در وجدانش بمیراند

پدر بزرگ و بزرگوارم، آیا این تنها مایه‌ی تسلیت که عمرتان را همه با خدا سر کردید و در کار اشاعه‌ی «کلمه‌ی خدا» در این زمانه‌ای که سیاهی بر همه جا سایه افکنده است آغازگری مخلص و متقی و موثر بودید، تمامی رنج‌هایتان را التیام نمی‌دهد؟

فرماندار سبزوار

ایران جزء امن ترین کشورهای منطقه است

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت : با تلاش های نیروهای زمینی ارتش و سایر ارکان نظامی کشور ایران جزء امن ترین کشورهای منطقه است .

نماینده مردم سبزوار در مجلس تاکید کرد

ضرورت استقرار ناحیه صنعتی در داورزن

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه استقرار ناحیه صنعتی در داورزن ضرورت دارد، گفت: اجرای پروژه حرم تا حرم در توسعه منطقه داورزن موثر است.

جاده مزینان بازهم قربانی گرفت

یک کشته و دو مجروح در حادثه واژگونی خودرو

واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 شب گذشته در مسیر راه روستایی مزینان به غنی آباد یک جوان را به کام مرگ فرستاد و دونفر دیگر به شدت مجروح شدند . حال یکی از مجروحان وخیم است!

سبحانی فر خبر داد:

پیگیری مشکل قنوات سبزوار از طریق وزارتخانه‌های مربوطه

نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل قنوات سبزوار را از طریق وزارتخانه‌های مربوطه پیگیری می‌کنم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد

پیش‌بینی ایجاد 3 هزار شغل امسال در سبزوار

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از پیش‌بینی برای ایجاد بیش از 3 هزار شغل در سال 94 در این شهرستان خبر داد.

فرماندار سبزوار:

بهترین معروف ایجاد اشتغال در جامعه است

فرماندار سبزوار گفت: بهترین معروفی که امروز می‌توان آن را بهترین کار دانست ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و برطرف کردن موانع برای از بین بردن بیکاری است.

مدیر برق سبزوار ؛

وضعیت شبکه برق ششتمد ساماندهی می شود

مدیر امور برق سبزوار در نشست با اعضاء شورای اسلامی شهر ، سرپرست شهرداری و مهندسین امور برق سبزوار از جابجایی تیرهای برق معابر ششتمد در آینده نزدیک خبر داد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست