عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.

سبحانی فر در بازدید سرزده از روستای زرقان:

جاده برغمد-جغتای در اولویت است

نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن وششتمد درمجلس شورای اسلامی در بازدید سرزده از روستای زرقان گفت:جاده برغمد-جغتای در اولویت است .

معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کرد

مجوز هیأت وزیران برای احداث آزاد راه سبزوار-نیشابور-مشهد

بر اساس مصوبه هیأت وزیران، وزارت راه و شهرسازی مجاز است برای اجرای آزادراه سبزوار-نیشابور-مشهد به طول حدود ۲۲۳ کیلومتر نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری این آزادراه اقدام کند.

امام جمعه ششتمد

روز جمهوری اسلامی باید برای جوانان و نسل جدید بازخوانی شود

امام جمعه ششتمدگفت: روز جمهوری اسلامی به عنوان نخستین حضور حماسی مردم ایران در رفراندوم باید برای جوانان و نسل جدید یادآوری و بازخوانی شود.

پیام تبریک نوروزی سبحانی فر

سر آغاز سال نو و شکفتن شکوفه های دل انگیز و معطر بهاری بار دیگر جان مرده طبیعت را احیا نمود و قدرت واراده پروردگار در حیات پس از مرگ و معاد را به رخ منکران این وعده تخلف ناپذیر الهی کشید که : " اذا جاء الربيع فذكروا ذكرا نشورا - هنگامي كه بهار آمد پس ياد كنيد قيامت را. " ترنم بهاری و تجدید حیات در اولین فصل سال 1394 همزمان با گرامیداشت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)جوش و خروش و حرکت را در بطن جامعه بوجود می آورد و موجبات رونق فعالیتها و تحول روحی در میان آحاد ملت است.

نسخه چاپيارسال به دوستان شهردار سبزوار:

المان‌های نووزی در سبزوار رونمایی شد

شهردار سبزوار گفت: 23 المان نوروزی با اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان ساخته شده که از آنها امروز رونمایی می‌شود.

ارسال نامه ی جمعی از معلمان به فرماندار سبزوار

جمعی از معلمان با ارسال نامه ای به فرماندار سبزوار از وی دعوت کردند که به عنوان عضو افتخاری کانون صنفی معلمان سبزوار ضمن مساعدت در برگزاری انتخابات کانون صنفی معلمان سبزوار، به عنوان عضو افتخاری این کانون در این جلسه شرکت کند.

وزیـر راه و شهر سازی :

عمليات اجـرايي آزادراه سبزوار - مشهد آغاز می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت آزادراه سبزوار - مشهد امروز در هیات وزیران به تصویب رسید و عملیات اجرایی آن سال آینده آغاز می شود.

در آخرین روزهای سال:

قطع برق و تعطیلی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سبزوار!

در واپسین روزهای سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی با قطع برق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مهمترین اداره متولی امور فرهنگی در غرب خراسان رضوی به تعطیلی کشیده شد!

امکانات لازم برای خدمت به مسافران نوروزی در سبزوار مهیا شده است

فرماندار ویژه سبزوار گفت: همه امکانات لازم برای ارائه خدمات و میزبانی مسافران نوروزی و زائران عبوری مشهدالرضا(ع) در این شهرستان مهیا شده است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی خبر داد

اختصاص 500 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستاها و مناطق محروم

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی از اختصاص 500 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها و مناطق محروم خبر داد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست