عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.
رئیس‌جمهور به
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس‌جمهور در اوایل هفته آینده به این شهرستان خبر داد.
رتبه نخست تلفات
شهرستان سبزوار با توجه به قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی که دارد در حوزه راه و ترافیک بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن این شهرستان از دیرباز در مسیر جاده ابریشم این گذرگاه را به گذرگاهی مهم و حساس در کشور تبدیل کرده است که این اهمیت در طول زمان افزایش یافته است.
اختصاص 1.5  میلیارد
توجه به رونقش اشتغال روستائیان از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی است و این موضوع سبب شد تا دولت با حمایت مجلس شورای اسلامی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری را ایجاد کند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سبزوار خبر داد

اجرای 137 عنوان برنامه هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در سبزوار

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سبزوار از اجرای 137 عنوان برنامه هم‌زمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.

سبحانی فر؛

مجوز احداث 2 طرح بزرگ صنعتی در سبزوار صادر شد

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاران روسی در سال جاری 5 میلیون دلار در کشور ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند که در حال حاضر حدود 2.5 میلیون دلار درزمینهٔ‌های راه‌آهن و نفت محقق شده است.

اخطار زیست محیطی به هشت واحد آلاینده در سبزوار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: از ابتدای امسال هشت واحد تولیدی و صنعتی آلاینده، به عنوان تهدید کننده بهداشت عمومی در این شهرستان اخطار زیست محیطی دریافت کرده اند.

تولید انبوه دستگاههای کودکار و بذرکاردر سبزوار

با پیگیری و حمایت های علی سبحانی فر،دستگاه کودکار و بذرکار ۱۸ردیفه غلات ساخت سبزوار؛به تولید انبوه رسید.

بهره برداری گاز روستای کمیز

پروژه های تعریف شده گازرسانی روستاهای حوزه انتخابیه یکی پس از دیگری به بهره برداری می رسد.

سبحانی‌فر:

ناحیه صنعتی داورزن از مهرماه واگذار می‌شود

نماینده مردم داورزن، سبزوار در مجلس شورای اسلامی از واگذاری ناحیه صنعتی داورزن از مهرماه امسال خبر داد.

دوازدهمین پارلمان مشورتی زنان در سبزوار افتتاح شد

دوازدهمین پارلمان مشورتی زنان با حضور معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در سبزوار افتتاح شد.

تکمیل مدرسه نیمه ساخت حکم آباد

در نشست مشترک علی سبحانی فر و نمایندگان شورا و معتمدین روستای حکم آباد شهرستان جوین با معاون نوسازی و تجهیز مدارس وزارت آموزش و پرورش ،پیگیری ساخت مدرسه نیمه ساخت حکم آباد و همچنین نوسازی مدرسه قدیمی حکم اباد از محل اعتبارات تخریب و بازسازی در دستور کار قرار گرفت.

کوشکی شهردارماند

سید علی کوشکی بااکثریت اراء شهردار سبزوار ماند.

تعیین هیات رئیسه شورای شهر سبزوار

کرامت رییس شد

اعضای هیات رئیسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار روز شنبه طی نشستی با حضور فرماندار ویژه این شهرستان مشخص شدند.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست