عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.
رئیس‌جمهور به
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس‌جمهور در اوایل هفته آینده به این شهرستان خبر داد.
رتبه نخست تلفات
شهرستان سبزوار با توجه به قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی که دارد در حوزه راه و ترافیک بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن این شهرستان از دیرباز در مسیر جاده ابریشم این گذرگاه را به گذرگاهی مهم و حساس در کشور تبدیل کرده است که این اهمیت در طول زمان افزایش یافته است.

توسعه فرودگاه سبزوار در دستور کار قرار گرفت

سبحانی فر: توسعه ترمینال، افزایش پروازها، از سرگیری پروازهای عتبات و تطویل طول باند در دستور کار قرار گرفت

فرودگاه سبزوار از جمله مهمترین زیر ساخت های این شهرستان است که پنج پرواز در طول هفته دارد. این مجموعه در دوره اصلاحات و با تلاش خیران، مسولان و نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی احداث و با یک پرواز تهران _سبزوار فعالیت خود را آغاز کرد. فرودگاه سزوار به عنوان مرز هوایی بین المللی و پشتیبان فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد قرار گرفت.

ريشه‌هاي رواني و قانوني اقدام تامل‌برانگيز نماينده نيشابور و فيروزه بررسي شد

رفتا رشناسي نمايندگان عصباني

روز يك‌شنبه، اتفاقات ناخوشايندي در شهر نيشابور رخ داد كه ناراحتي عمومي را به همراه داشت. نماينده مردم نيشابور به سخنان معاون استاندار كه صحبت از استان خراسان غربي كرده‌بود، واكنش تندي نشان داد و جلسه را برهم ريخت. تندي واكنش هاجر چناراني به حدي بود كه در نهايت به درگيري فيزيكي منجر شد.بر هيچ‌كس پوشيده نيست كه اينچنين رفتارهايي خارج از شأن نمايندگان خانه ملت است و يك نماينده بايد همواره به اين نكته توجه داشته‌باشد كه رفتارش زير ذره‌بين مردم قرار دارد.

سبحانی فر؛

اعتماد جامعه جهانی نسبت به آمریکا کمرنگ شد

دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی با اشاره سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: با اظهارات ضدایرانی ترامپ و پاییند نبودن وی به توافق بین الملی اعتماد جامعه جهانی نسبت به آمریکا کمرنگ شد.

تجمع مردم سبزوار در محکومیت سخنان رئیس جمهور آمریکا

مردم شهرستان سبزوار در محکومیت سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته در میدان خلیج فارس این شهرستان تجمع کردند.

ستاد تسهیل و توسعه سرمایه گذاری زمینه ساز رونق اشتغال در سبزوار

قانون رفع موانع تولید، رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاي نظام مالی کشور در سال 1393 توسط دولت تدبیر و امید به مجلس شورای اسلامی ارائه و پس از تصویب به سازمانها، نهاد ها و ادارت دولتی ابلاغ شد.در همین راستا ستاد های مختلفی با عنوان تسهیل و رفع موانع تولید یا رفع موانع تولید و توسعه سرمایه گذاری در سطح استان ها و شهرستان ها تشکیل شد.

در پی انتقاد سبحانی فر

قول وزیر تعاون برای حضور در سبزوار

وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی قول داد ظرف یک ماهه آینده به همراه تیمی به سبزوار سفر و مشکلات بخش تعاون این شهرستان را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد.

رفع تصرف ۵٫۲۳ هکتار زمین ملی در سبزوار

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان‌رضوی گفت: در 6 ماه نخست سال جاری 5.23 هکتار زمین ملی، توسط یگان حفاظت شهرستان سبزوار آزادسازی و رفع تصرف شد.

احداث خانه موزه حمید سبزواری در هاله ابهام

حسین آقا ممتحنی مشهور به حمید سبزواری متولد سال ۱۳۰۴ در شهرستان سبزوار است. پدرش، "عبدالوهاب"، پیشه‌ور ساده‌ای بود که قریحه شعری ویژه ای داشت..

اختصاص بسته های تشویقی جهت خروج خودروهای فرسوده

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد : الزام خودروسازان به اسقاط خودرو به ازای تولید خودروهای داخلی با بیش از 8 و نیم لیتر عملی نخواهد بود.

رئیس اداره بهزیستی سبزوار:

طرح یک وعده‌غذای گرم در 57 مهد کودک سبزوار آغاز شد

رئیس اداره بهزیستی سبزوار با اشاره به آغاز طرح یک وعده‌غذای گرم در 57 مهد کودک روستایی و حاشیه شهر، گفت: 2 هزار کودک کمتر از 6 سال در این شهرستان زیرپوشش این طرح قرار می‌گیرند.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست