عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.

آیت‌الله حسینی‌زنجانی در جمع مردم سبزوار:

هدف غرب از مذاکرات هسته‌ای چانه‌زنی برای حفظ رژیم صهیونیستی است

یکی از مراجع تقلید شیعه گفت: هدف غرب از مذاکرات هسته‌ای چانه‌زنی برای حفظ رژیم صهیونیستی است.

همزمان با سراسر کشور

آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن در سبزوار برگزار شد.

همزمان با سراسر کشور آزمون کتبی حفظ قرآن کریم در سبزوار برگزار شد.

با حضور سبحانی فر؛

به یاد هر شهید سبزوار یک اصله نهال غرس شد

به مناسبت هفته درختکاری روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور سبحانی فر نماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی و احمد برادران فرماندار ویژه سبزوار به یاد هر شهید سبزوار یک اصله نهال در مزار شهدای گمنام مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان غرس شد.

سبحانی فر خبر داد:

اختصاص هزار میلیارد تومان برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی در بودجه 94

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: در قانون بودجه سال 94 بیش از هزار میلیارد تومان برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی، لوله‌گذاری و آبیاری تحت فشار در نظر گرفته شده است.

به دلیل فرسودگی شبکه انتقال آب

65 درصد آب تولیدی خراسان رضوی هدر می‌رود

قائم‌مقام شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی از هدررفت 65 درصد از آب تولیدی استان به دلیل فرسوده بودن خطوط انتقال خبر داد.

فرماندار سبزوار:

بحران آب، سبزوار را تهدید می‌کند

فرماندار سبزوار با بیان اینکه بحران آب، این شهرستان را تهدید می‌کند، گفت: کشاورزان باید رعایت الگوی کشت و مصرف آب را در برنامه‌های خود قرار دهند

در بخش عمل جراحی قلب باز واسعی انجام شد

با عمل جراحی تامپوناد قلبی زنی 60 ساله از مرگ نجات یافت

مسلم منصوری سرپرستار جراحی قلب باز واسعی در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار داشت: با عمل جراحی تامپوناد قلبی در بخش جراحی قلب باز واسعی ،زنی 60 ساله از مرگ نجات یافت.

آخوندزاده در نشست با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

وزارت بهداشت 40 درصد تولید علم کشور را برعهده دارد

مشاور عالی و قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت با سهم 12 درصدی از اعتبارات پژوهشی کشور 40 درصد تولید علم کشور را بر عهده دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی ؛

دامهای سبزوار گرسنه‌اند

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: کمبود بارندگی سبب فقر مراتع و کاهش تولید کشاورزی جهت تامین علوفه مناسب برای دام‌‎های سبزوار شده است.

سبحانی‌فر خبرداد:

آغاز برقی‌ سازی خط‌‌آهن تهران - مشهد در بهار ۹۴

نماینده مردم سبزوار٬ جوین٬ جغتای، خوشاب ،داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیات نشست مشترک مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با وزیر راه و شهرسازی٬ از آغاز برقی‌سازی خط‌‌آهن تهران-مشهد در بهار ۹۴ خبر داد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست