عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.

ابتکار صنعت‌ گر سبزواری در تولید اولین دستگاه بذرکار غلات بومی

صنعت‌ گر سبزواری با ابتکاری جدید اولین دستگاه بذرکار غلات بومی خراسان‌رضوی را ساخت.

سبحانی‌فر:

مردم چه گناهی کرده‌اند که مجبورند هزینه‌های سرباری خودروسازان را بپردازند؟

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر مجلس به این نتیجه برسد که خودروسازان به جای مدیریت هزینه‌های سرباری تلاش می‌کنند هزینه‌هایشان را از جیب مردم جبران کنند قطعا تحقیق و تفحص جدیدی در مجلس به جریان خواهد افتاد.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار:

50 میلیارد ریال برای نوسازی ماشین آلات و ادوات کشاورزی سبزوار

معاون مدیرکل و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: امسال 50 میلیارد ریال اعتبار برای خرید و نوسازی ماشین آلات و ادوات کشاورزی این شهرستان اختصاص یافت که تا کنون 12 میلیارد ریال آن جذب شده است.

سبحانی فر:

هشتمین نشست فصلی حزب اعتدال و توسعه برگزار شد

رمضانعلی سبحانی فر سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفت: هشتمین نشست فصلی حزب اعتدال و توسعه با حضور مقامات ارشد حزب، دبیران استانها و اعضای شورای مرکزی و دفتر سیاسی صبح دیروز برگزار شد.

توقیف 15 خودرو سواری با 215 میلیون ریال جریمه در سبزوار

فرمانده پلیس راه سبزوار گفت: 15 دستگاه خودرو سواری هریک با جریمه بالای 10 میلیون ریال و در مجموع 215 میلیون ریال جریمه پرداخت نشده از دیشب تا صبح امروز در جاده سبزوار - شاهرود توقیف شدند.

سبحانی‌فر:

تعامل گسترده با دنیا جایگاه بین‌المللی ایران را تقویت می‌کند

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفت: تعامل گسترده با دنیا یکی از ابزارهایی است که می‌تواند موجب تقویت قدرت جمهوری اسلامی در ایستادگی در برابر قدرت‌های زورگو و دفاع از حقوق بین‌المللی کشور شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

اهدا عضو در سبزوار 32 درصد بیشتر از میانگین کشوری آن است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شاخص کشوری اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی به ازای یک میلیون نفر 10،9 و در سبزوار 14،4 می باشد که 32 درصد بیشتر از میانگین کشوری آن است.

جشنواره فرهنگی ورزشی فراغت بانوان در سبزوار برگزار شد

جشنواره فرهنگی ورزشی فراغت بانوان به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت روز پنجشنبه طی مراسمی در سالن ورزشی حجاب شهر سبزوار برگزار شد.

فرصت ها و آسیب های بازاریابی اینترنتی در سبزوار

استادان دانشگاه و مسئولان اجرایی سبزوار فعالیت شرکتهای بازاریابی اینترنتی (Network Marketing) در این شهرستان را فرصتی برای اشتغال و رونق تولید و همچنین زمینه ای برای ایجاد برخی آسیب های اجتماعی می دانند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار:

سایت مسکن مهر سبزوار تجهیز می‌شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار از تجهیز سایت مسکن مهر این شهر خبر داد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست