عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.3 , 94 رای)
متوسط(%8 , 15 رای)
ضعیف(%41.7 , 78 رای)
مجموع آراء: 187رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
تلاش برای تناسب
در بلندمرتبه‌سازی قوانین و مقررات مشخص وضع شده است و تلاش می‌شود مساحت شهر سبزوار در حد استانداردها حفظ شود. در تعریف کوچه، معبر 6، 8 و 10 متر و در خیابان عرض 12 متر به بالا مد نظر است و در هر دو طرف خیابان‌ها پیاده‌راه اجرا می‌شود. بر این اساس، مالکان با نظر کمیسیون ماده 100 اجازه ساخت دارند بدین صورت که در کوچه‌ها می‌توانند تا 6 سقف بسازند و در خیابان‌ها با عرض 12 تا 18 متری اجازه ساخت حداکثر 7 سقف را دارند. اکنون این قانون در این شهرستان در حال اجراست و واحد‌هایی که با این قانون مطابقت ندارد در گذشته احداث شده است.
تلاش برای تناسب
در بلندمرتبه‌سازی قوانین و مقررات مشخص وضع شده است و تلاش می‌شود مساحت شهر سبزوار در حد استانداردها حفظ شود. در تعریف کوچه، معبر 6، 8 و 10 متر و در خیابان عرض 12 متر به بالا مد نظر است و در هر دو طرف خیابان‌ها پیاده‌راه اجرا می‌شود. بر این اساس، مالکان با نظر کمیسیون ماده 100 اجازه ساخت دارند بدین صورت که در کوچه‌ها می‌توانند تا 6 سقف بسازند و در خیابان‌ها با عرض 12 تا 18 متری اجازه ساخت حداکثر 7 سقف را دارند. اکنون این قانون در این شهرستان در حال اجراست و واحد‌هایی که با این قانون مطابقت ندارد در گذشته احداث شده است.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
ضرورت تسریع در
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:امروز جنگ اقتصادی در میدان اقتصادی است و عملیات جنگ دشمن،ایجاد تفرقه بین مسئولان است.
رویش  هندبال سبزوار
ورزش هندبال در سبزوار از سال 1348 شکل گرفت و با تاسیس هیات هندبال شهرستان در سال 1353 این رشته ورزشی فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کرد. برگزاری چند دوره مسابقات جام شهدای هویزه در سال 59 با حضور تیمهای داخلی، خارجی و همچنین حضور دو تیم سبزواری در لیگ باشگاههای کشور در دهه 70 بیانگر پیشینه رشته هندبال در این خطه است
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار:

توسعه گردشگری سبزوار مورد توجه شورای اسلامی شهر

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: این شورا به توسعه گردشگری شهر سبزوار توجه ویژه ای دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار:

اختصاص اعتبارات ویژه برای خرید پنج خانه میراثی در سبزوار

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: با موافقت ئیس سازمان میراث فرهنگی کشور مجوز مشارکت 30 درصدی از سوی این سازمان برای خرید پنج تاریخی در این شهرستان صادرشد.

غربت حمید سبزواری در دیار فرهنگ، هنر و دانش

حسین آقا ممتحنی مشهور به حمید سبزواری متولد سال ۱۳۰۴ در شهرستان سبزوار است. نوجوانی وجوانی سبزواری در دوران حکومت رضاشاه پهلوی گذشت و تحولات این دوره بر روحیه وی تأثیر گذاشتند. مهمترین فعالیت سبزواری، شاعری است. شعر او را شناسنامه، زمانمند انقلاب نامیده‌اند زیرا کمتر حادثه یا رویدادی بعد از انقلاب روی داده است که انعکاس آن در شعر او نیامده باشد. یکی از این شعرها «آمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ تو» بود.نشان درجه یک فرهنگ و هنر، چهره ماندگار دوره سوم و نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر از جمله افتخارات ایشان است. وی در بامداد ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در سن ۹۱ سالگی به دلیل کهولت سن و وخامت بیماری در تهران درگذشت و بنا به خواسته اش در شهر سبزوار در محل بوستان جانبازان دفن شد. بیش از یکسال و نیم از زمان درگذشت

نگاه مجلس شورای اسلامی به تعریف روستاها بایستی در قانون تغییر کند

سبحانی فر:اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای رونق اشتغال در مناطق روستایی

در سال های 1385 تا 1392 بیشترین بی توجهی به مناطق روستایی و محروم صورت گرفت که منجر به خالی شدن روستاها از سکنه و شد. بی تدبیری های دولت نهم و دهم سبب شد تا مشکلات روستائیان در این سال ها سخت از گذشته شود. از همین رو با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید توجه به روستاها و روستائیان مورد توجه مسئولان وقت کشور قرار گرفت.در همین راستا دولت با ایجاد معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم به عنوان یک مجموعه مستقل زیر نظر رئیس جمهوری تلاش کرد تا زمینه برای حل مشکلات موجود در این مناطق را تسهیل کند. مهمترین اولویت این معاونت جدید توجه به رونق اشتغال در مناطق روستایی و زمینه سازی برای بازگشت روستائیان به این مناطق است. در پنج سال گذشته و با تلاش این معاونت تسهیلات ویژه ای به روستائیان اختصاص داده شد که سبب رونق اشتغال در این مناطق شده است.

دیدار سبحانی فر با رییس سازمان انرژی اتمی

سبحانی فر سبحانی فرنماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای، خوشاب،داورزن،ششتمد،و روداب در مجلس شورای اسلامی بادکترصالحی رییس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد.

نشست سبحانی فر با معاون وزیر راه وشهرسازی

نشست سبحانی فرنماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای، خوشاب،داورزن،ششتمد،و روداب در مجلس شورای اسلامی با معاون وزیر راه وشهرسازی به همراه فرماندار شهرستان خوشاب وشهردار وشورای شهرسلطان آباد برگزار شد.

موزه نفت سبزوار تجهیز و مرمت می شود

موزه نفت سبزوار، از نخستین موزه های صنعت نفت در ایران است که در سال های میانی دهه 1380 در این شهرستان با همت کارکنان شرکت پخش فرآورده های نفتی این منطقه راه اندازی شد.

توسعه فرودگاه سبزوار در دستور کار قرار گرفت

سبحانی فر: توسعه ترمینال، افزایش پروازها، از سرگیری پروازهای عتبات و تطویل طول باند در دستور کار قرار گرفت

فرودگاه سبزوار از جمله مهمترین زیر ساخت های این شهرستان است که پنج پرواز در طول هفته دارد. این مجموعه در دوره اصلاحات و با تلاش خیران، مسولان و نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی احداث و با یک پرواز تهران _سبزوار فعالیت خود را آغاز کرد. فرودگاه سزوار به عنوان مرز هوایی بین المللی و پشتیبان فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد قرار گرفت.

ريشه‌هاي رواني و قانوني اقدام تامل‌برانگيز نماينده نيشابور و فيروزه بررسي شد

رفتا رشناسي نمايندگان عصباني

روز يك‌شنبه، اتفاقات ناخوشايندي در شهر نيشابور رخ داد كه ناراحتي عمومي را به همراه داشت. نماينده مردم نيشابور به سخنان معاون استاندار كه صحبت از استان خراسان غربي كرده‌بود، واكنش تندي نشان داد و جلسه را برهم ريخت. تندي واكنش هاجر چناراني به حدي بود كه در نهايت به درگيري فيزيكي منجر شد.بر هيچ‌كس پوشيده نيست كه اينچنين رفتارهايي خارج از شأن نمايندگان خانه ملت است و يك نماينده بايد همواره به اين نكته توجه داشته‌باشد كه رفتارش زير ذره‌بين مردم قرار دارد.

سبحانی فر؛

اعتماد جامعه جهانی نسبت به آمریکا کمرنگ شد

دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی با اشاره سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: با اظهارات ضدایرانی ترامپ و پاییند نبودن وی به توافق بین الملی اعتماد جامعه جهانی نسبت به آمریکا کمرنگ شد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست