عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.

سبحانی فر در جمع انجمن اسلامی فرهنگیان مشهد تاکید کرد:

تلاش مجلس و دولت بر ارتقای سطح معیشت فرهنگیان

نماینده مردم شهرستان های سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن ، ششتمد و روداب در مجلس شورای اسلامی ر در جمع انجمن اسلامی فرهنگیان مشهد گفت: مجلس و دولت تلاش بر ارتقای سطح معیشت فرهنگیان و کم کردن فاصله دریافتی فرهنگیان با سایر بخش ها دارند

سبحانی فر مطرح کرد:

مجلس در برنامه ششم فرمولی کارشناسی برای خوراک پتروشیمی ها تعیین می کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:توسعه صنایع بزرگ و مولد مانند پتروشیمی و پالایشگاه‌ها در کاستن از چالش هایی مانند کمبود فرصت های شغلی و افزایش بهره‌مندی از نیروی های دانش‌آموخته مؤثر است.

نماینده مجلس: انتشار حقوق شهروندی پاسخ دولت به مطالبات مردم است

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: انتشار حقوق شهروندی پاسخ دولت به مطالبات و درخواست های مردم در بهره مندی از حقوق یکسان و برابر است.

تعطیلی نیمی از کارخانه های پنبه پاک کنی در سبزوار

نیمی از کارخانه های پنبه پاک کنی در سبزوار تعطیل شده است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی:

جنایات فتنه گران هیچ گاه از یاد مردم نخواهد رفت

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: قیام 9دی زائیده تفکر بسیجی و بصیرت مردم بود.

راه‌چمنی:مردم حوادث عاشورای 88 را محکوم کردند

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: راهپیمایی 9 دی در حقیقت حضور گسترده مردم بود که از متن جامعه ایجاد شد.

سقوط هواپیما در سبزوار

بدنه هواپیما 100 میلیون تومان خسارت دیده است

رئیس فرودگاه سبزوار گفت: یک فروند هواپیمای فوق سبک تفریحی که توسط بخش خصوصی با نام 'آزیتا' طراحی و درحال آزمایشهای زمینی بود دیروز از باند خارج شد.

سبحانی فر:

خصوصی سازی راه استقلال از درآمدهای نفتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه خصوصی سازی راه استقلال از درآمدهای نفتی است، گفت:کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی برای اقتصاد کشور مهم است و درآمدهای مالیاتی نیز می تواند گزینه جایگزین درآمدهای نفتی، باشد.

«حجت الاسلام غلامرضا مقیسه» به عنوان امام جمعه سبزوار معرفی شد

مراسم معارفه حجت الاسلام غلامرضا مقیسه به عنوان امام جمعه سبزوار با حضور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی برگزار شد.

در دیدار اختصاصی سبحانی فر با معاون اول رئیس جمهور تاکید شد؛

ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی به بنگاه های کوچک و متوسط

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و روداب در دیدار با جهانگیری بر رونق اقتصادی و رفع مشکلات، به منظور توسعه اقتصاد کشور تاکید کردویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست