عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.

دیدار صمیمانه شهرداروشورای اسلامی سلطان آباد با علی سبحانی فر

شهردارو اعضای شورای اشلامی شهر سلطان آباد دیروز در دفتر ارتباط مردمی با علی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار بزرک در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

با حضور خاندان شاهد و ایثارگر؛

مراسم گرامیداشت یاد 10 شهید شهر سبزوار برگزار شد

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره 10 شهید شهر سبزوار تحت عنوان یاد یاران در مسجد الغدیر این شهر برگزار شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

پیروزی ایران در اوپک قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی را نشان داد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: پیروزی جمهوری اسلامی در اجلاس اوپک و موافقت کشورها بر افزایش سهم تولید نفت، قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی را به دنیا نشان داد.

بازدید وزیر صنعت،معدن به همراه سبحانی فر از مجموعه اسید سیتریک جوین

مهندس نعمت زاده وزیر صنعت،معدن به همراه سبحانی فر نماینده پرتلاش دیار سربداران از مجموعه اسید سیتریک جوین بازدید کردند.

بازدید سبحانی فر از هواپیمای سبک ساخته شده توسط زوج مبتکر سبزواری

علی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای،خوشاب،داورن،ششتمد وروداب به همراه محمدرضا محسنی نماینده دور نهم مردم سبزوار از مرحله حرکت روی باند فرودگاه هواپیمای سبک ساخته شده توسط زوج مبتکرسبزواری بازدید کرد.

عیادت سبحانی فر از حضرت آیت الله علوی

جمعی از مسئولان شهرستان به همراه فرماندار، سبحانی فر نماینده مردم سبزوار در مجلس و شهردار سبزوار از حضرت آیت الله علوی سبزواری عیادت کردند.

نشست سبحانی فر با سفیر ایران در روسیه

نشست پایان ماموریت هیات پارلمانی ایران به روسیه باسفیرکشورمان درروسیه برگزار گردید .

در دیدار سبحانی فر با رئیس مجلس جمهوری آذربایجان مطرح شد:

تسهیل و گسترش روابط اقتصادی،سیاسی و امنیتی

دومین روز حضور هیات ایرانی در اجلاس کشورهای مشترک المنافع که در سنت پترزبورگ روسیه در حال برگزاری است با ریاست علی سبحانی فر و با حضور خانم والنتینا ماتووینکو رئیس مجلس فدراسیون روسیه به کار خود ادامه داد.

سبحانی‌فر در ضیافت شام رییس مجلس دومای روسیه:

اجلاس پارلمانی می‌تواند به تسهیل مسائل حقوقی و قانونی کشورها کمک کند

نماینده ایران با حضور در سازمان امنیت دسته جمعی، ضمن ابلاغ سلام رییس مجلس به روسای حاضر در جلسه تصریح کرد: اجلاس پارلمانی می‌تواند به تسهیل مسائل حقوقی و قانونی کشورها در مسائل امنیتی، اقتصادی و سیاسی منطقه کمک کند.

فرمانده سپاه سبزوار:

بسیج طرح خاورمیانه آمریکا را به شکست کشاند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار گفت: تشکیل بسیج در سراسر کشورهای اسلامی، طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا با محوریت رژیم صیهونیستی را به شکست کشاند.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست