عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.

سبحانی فر مطرح کرد:

ضرورت حرکت مناطق آزاد به سمت اجرای اقتصاد مقاومتی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مناطق آزاد باید در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند، گفت:در قانون بودجه سال ۹۵ ، بسته های تشویقی خوبی برای کمک به تولیدکنندگان و صادرات تولیدات آنها در نظر گرفته شود.

پرونده «جبیر» درسبزوار بسته شد

پناهگاه شیراحمد و بی پناهی جبیرها

طرح تحقیقاتی تکثیر جبیر که در سال۷۴ با سه رأس جبیر آغاز و به ۷۵ رأس در سال ۸۵ رسید ناگهان رو به کاهش گذاشت و با انتقال چهار جبیر باقی‌مانده پرونده غزال ایرانی در سبزوار بسته شد.

سبحانی فر مطرح کرد:

جولان اجناس ترک در بازار پوشاک ایران

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جولان پوشاک ترکیه ای در بازار داخلی کشور، گفت:بخش زیادی از پوشاک ترک موجود در بازار به صورت قاچاق وارد کشور شده است.

مقاوم سازي ۱۲۶واحد مسكن روستايي در غرب خراسان رضوي

رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي شهرستان سبزوار گفت: ۱۲۶ واحد مسكن روستايي طي سال گذشته در شهرستانهاي سبزوار، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوي مقاوم سازي شد.

همراه با تجلیل از آزاده سبزواری؛

مراسم رونمایی از کتاب «زندان موصل» ۲۹ فروردین برگزار می‌شود

مراسم رونمایی از کتاب «زندان موصل» ۲۹ فروردین با حضور رئیس دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری و نویسنده کتاب در سبزوار برگزار می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب سبزوار در جمع کارشناسان حقوقی:

نبود اشرافیت دستگاه های اجرایی حقوق بیت المال را تضییع می کند

دادستان عمومی و انقلاب سبزوار گفت: کارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی باید در راستای حفاظت از بیت المال آگاهی لازم را کسب کنند.

سبحانی فر در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۵؛

بودجه امسال بر سیاست های ابلاغی رهبری و اقتصاد مقاومتی تاکید دارد

نماینده سبزوار در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ گفت: در لایحه پیشنهادی دولت به سیاست های ابلاغی رهبری، اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود توجه ویژه ای شده است.

سبحانی فر مطرح کرد:

تحرک در بازار لوازم خانگی با اجرای درست طرح کارت اعتباری خرید کالا

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،گفت:در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نامگذاری شده تمام دستگاه ها باید برای حمایت ازتولید و ترسیم آینده ای روشن برای اقتصاد کشور تلاش کنند.

۱۰۰ خودرو به شبکه تاکسی بی سیم سبزوار افزوده می شود

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی سبزوار گفت: به لحاظ استقبال گسترده مردم از خدمات شبکه بی سیم تعداد ۱۰۰ خودرو از محل طرح نوسازی تا دو ماه آینده به این شبکه افزوده خواهد شد.

شورای شهر سبزوار درگیر حاشیه ها شده است

رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار گفت: متاسفانه مدتی است که اعضای شورا به جای پرداختن به مسائل کلان شهری و حل مشکلات مردم درگیر حاشیه هایی شده است که انرژی و وقت زیادی می گیرد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست