عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.
رئیس‌جمهور به
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس‌جمهور در اوایل هفته آینده به این شهرستان خبر داد.
رتبه نخست تلفات
شهرستان سبزوار با توجه به قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی که دارد در حوزه راه و ترافیک بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن این شهرستان از دیرباز در مسیر جاده ابریشم این گذرگاه را به گذرگاهی مهم و حساس در کشور تبدیل کرده است که این اهمیت در طول زمان افزایش یافته است.

بشنو از«تاغ» چون حکایت می‌کند

«حارث‌آباد» بدون حارث مانده است

جنگل‌های حارث‌آباد سبزوار این روزها به مامن افرادی تبدیل‌شده که با آتش زدن تاغ زارها علاوه بر گرما بخشیدن به محفل قلیان سراها کیسه‌ای از سرمایه‌های ملی و منابع طبیعی برای خود دوختند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس:

بهره برداری از بیمارستان حشمتیه از مهمترین مطالبات مردم غرب استان بود

نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن ،ششتمد و روداب در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری از بیمارستان حشمتیه از مهمترین مطالبات مردم غرب خراسان رضوی بود.

پس از ۸ سال انتظار؛

بیمارستان ۲۴۵ تختخوابی حشمتیه سبزوار به بهره برداری رسید

بیمارستان ۲۴۵ تختخوابی حشمیته سبزوار پس از ۸ سال انتظار با دستور رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد و تعداد تخت های بیمارستانی سبزوار را به ۸۴۵ تخت افزایش داد.

به دستور رییس جمهور و با حضور معاون درمانی وزیر بهداشت؛

۵پروژه سلامت در سبزوار به بهره برداری رسید

پنج پروژه درمانی و بهداشتی شامل اورژانس هوایی، بیمارستان ۲۴۵ تختخوابی حشمتیه ، دانشکده پرستاری جوین، ارتقای هتلینگ بیمارستان قمر بنی هاشم و پایگاه اورژانس جاده ای نوباغ در سبزواربه بهره برداری رسید

جزئیات مراسم افتتاحیه پایگاه اورژانس هوایی سبزوار

با حضور معاون درمان وزیر بهداشت و درمان و دبیر ستاد کشوری برنامه طرح تحول سلامت کشور پایگاه اورژانس هوایی سبزوار به عنوان نخستین پایگاه اورژانس هوایی در غرب خراسان رضوی به طور رسمی بهره برداری شد.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار:

۷۰۰۰ هکتار اراضی کشاورزی سبزوار نیازمند اجرای طرح کانال انتقال آب

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: هفت هزار کیلومتر از اراضی شهرستان نیازمند اجرای انتقال آب از طریق کانال است درحالی که طی سال های گذشته فقط ۹۰۰ کیلومتر در این زمینه کار شده است.

کارگران ساختمانی در سبزوار تحت پوشش خدمات بیمه قرار گرفتند

رئیس اداره تامین اجتماعی سبزوار از تحت پوشش قرار گرفتن سه هزار و 500 خانوار کارگران ساختمانی در این شهرستان خبر داد.

بهره برداری ۶۳ طرح عمرانی در سبزوار

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار از بهره برداری ۶۳ طرح عمرانی همزمان آغاز دهه مبارک فجر در این شهرستان خبرداد.

اطرات حمید سبزواری از سرودخمینی ای امام تا دستگیری وی توسط ساواک

محسن ممتحنی پسر حمید سبزواری از خاطرات پدرش در خصوص سرود خمینی ای امام می گوید.

سبحانی‌فر خبر داد:

آغاز عملیات گازرسانی به ۱۱۶ روستای غرب خراسان‌رضوی

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از آغاز عملیات گازرسانی به ۱۱۶ روستای غرب خراسان‌رضوی همزمان با آغاز دهه فجر خبر داد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست