عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.
رئیس‌جمهور به
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس‌جمهور در اوایل هفته آینده به این شهرستان خبر داد.
رتبه نخست تلفات
شهرستان سبزوار با توجه به قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی که دارد در حوزه راه و ترافیک بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن این شهرستان از دیرباز در مسیر جاده ابریشم این گذرگاه را به گذرگاهی مهم و حساس در کشور تبدیل کرده است که این اهمیت در طول زمان افزایش یافته است.
اختصاص 1.5  میلیارد
توجه به رونقش اشتغال روستائیان از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی است و این موضوع سبب شد تا دولت با حمایت مجلس شورای اسلامی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری را ایجاد کند.

راه اندازی کارخانه 250 تنی لبنیات در سبزوار

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از احداث کارخانه 250 تنی لبنیات در این شهرستان خبر داد.

به مناسبت 28 ذی‌الحجه

اختلاف ملاهادی سبزواری با ابن‌سینا چه بود

حاج ملاهادی سبزواری گرچه فیلسوف قرن سیزدهم است اما به لحاظ زمانی متعلق به نسل پنجم بعد از ملاصدرا است و با وجود اینکه مکتب فلسفی مستقلی ندارد اما منظومه او، دوره کامل منطق و فلسفه است.

برگزاری جشن انار در روستای خسروجرد+عکس

مراسم جشن انار در روستای خسروجرد برگزار شد.

پیکر یک لاله سپید منا درسبزوار تشییع شد

سبحانی فر:فاجعه منا دارای ابعاد بین المللی است

پیکر یک تن دیگر از زائران جان باخته خراسان رضوی در فاجعه هولناک منا با حضور اقشار مختلف مردم سبزوارطی مراسمی با شکوه در این شهرستان تشییع شد.

150 پلیس افتخاری در سبزوار فعالیت دارند

فرمانده انتظامی سبزوار گفت: 150 پلیس افتخاری به منظور ارتقای سطح امنیت اجتماعی در سطح این شهرستان سازماندهی شده و در کنار ماموران انتظامی به مردم خدمت می کنند.

جلسه سبحانی فر با معاون وزیر جهت تامین قیر رایگان

روز گذشته جلسه سبحانی فر به همراه شهرداران سلطان اباد, روداب ونقاب با معاون وزیر راه وشهرسازی در محل وزارت برگزار شد.

تشييع پيکر 5 جانباخته حادثه منا در سبزوار

پیکر 5 جانباخته حادثه منا امروز در سبزوار تشییع شد.

اجرای به موقع برجام نشان از قاطعیت ایران در انجام تعهدات بین المللی دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : اجرای به موقع برجام نشان از قاطعیت جمهوری اسلامی ایران در انجام تعهدات بین المللی و وجهه مثبت ایران دارد.

نامگذاری مرکز آموزشی بنام دکتر علوی مقدم به پیشنهاد سبحانی فر

افتتاح مرکز سبزوار شناسی

مراسم نامگذاری آموزشگاه زنده یاد محمود بیهقی و افتتاح مرکز سبزوار شناسی با حضور فرهیختگان سبزواری مقیم مشهد وسبزواربرگزار شد.

به دعوت سبحانی فر صورت گرفت:

سفر معاون وزیر صنایع و معادن به سبزوار

معاون وزیر صنایع و معادن و ریاست سازمان شهرکها صنعتی به دعوت سبحانی فر سخنگوی کمیسیون صنایع ومعادن به سبزوار سفر کرد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست