عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
نشست هم اندیشی گروه
نشست گروه های دوستی پارلمانی ایران و بلاروس امروز در شهر مینسک برگزار شد.
ترامپ به برجام
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: اگر قصد دارید با ما مذاکره کنید با زبان گانگستری و چاله میدانی نمی‌شود،به آقای ترامپ توصیه می‌شود به برجام برگردد سپس درخواست مذاکره با ایران را داشته باشد.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.

سبحانی فر:

افتتاح بیمارستان حشمتیه به‌شرط تامین پارکینگ خلاف منافع سبزوار است‌

نماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای،خوشاب و،داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی گفت: افتتاح بیمارستان حشمتیه سبزوار به شرط تامین پارکینگ خلاف منافع شهرستان است.

سبحانی فر:

توافق هسته‌ای معادلات سیاسی و اقتصادی را تغییر داد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ابراز تمایل کشورهای غربی برای حضور در بازار ایران، گفت که توافق هسته‌ای معادلات سیاسی و اقتصادی را تغییر داده است.

«زندگی و اشعار سبزواری» در گفتگو با ده بزرگی:

«سبزواری» دلهای انقلابی را شکوفا کرد

ده بزرگی معتقد است که شکوفایی انقلاب با سروده سبزواری بود و این افتخاری است که تا سالهای سال برای ایشان ماندگار خواهد بود.

نماینده مردم سبزوار خبر داد

اشتغال مستقیم 200 نفر با راه‌اندازی کارخانه اسید سیتریک سبزوار

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: با راه‌اندازی کارخانه اسید سیتریک سبزوار بیش از 200 نفر اشتغال مستقیم و چندین هزار اشتغال غیرمستقیم در منطقه ایجاد می‌شود که در رونق اقتصادی نقش مهمی دارد.

توسط سبحانی فر،

گزارش تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور در مجلس قرائت شد

کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گزارش تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور اعلام کرد: آمارهای ارایه شده در سنوات گذشته مبنی بر این که ظرفیت عملی تولید فولاد کشور 20میلیون تن در سال است واقعی نبوده و در خوشبینانه ترین حالت ظرفیت عملی تولید بین 14.5 تا 16 میلیون تن است.

فرمانده انتظامی سبزوار تشریح کرد

جزئیات عملیات دستگیری قاتل دختر 6 ساله سبزواری

فرمانده انتظامی سبزوار جزئیات عملیات جست‌وجو برای پیدا کردن و دستگیری قاتل دختر گمشده 6 ساله سبزواری را تشریح کرد.

فرماندار سبزوار:

منطقه ویژه اقتصادی سبزوار امسال وارد فاز اجرایی می‌شود

فرماندار سبزوار با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی سبزوار امسال وارد فاز اجرایی می‌شود، گفت: منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در 30 کیلومتری شرق این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

تبدیل ایران به بازار مصرف؛ هرگز

ارتقای دانش فنی، هدف نخست در جذب سرمایه‌گذاری است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سرمایه‌گذاری باهدف ارتقای دانش فنی و ورود فناوریهای جدید و نقش آن در حمایت از تولید ملی سبب می شود ایران به بازار مصرفی شرکتهای خارجی تبدیل نشود.

فرماندار سبزوار خبر داد

وجود 140 پروژه نیمه‌تمام در سبزوار

فرماندار سبزوار از وجود در 140 پروژه نیمه‌تمام در این شهرستان خبر داد.

در بازدید اعضای فراکسیون اشتغال مجلس از مجتمع فناوری دانشگاه شریف مطرح شد؛

لزوم اصلاح رویکرد دانشگاه‌ها برای حرکت به سمت اشتغالزایی

به همت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی با حضور در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف، ضمن بازدید از این مجتمع، با بخش های مختلف این مرکز فناوری آشنا شدند.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست