عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.
رئیس‌جمهور به
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس‌جمهور در اوایل هفته آینده به این شهرستان خبر داد.
رتبه نخست تلفات
شهرستان سبزوار با توجه به قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی که دارد در حوزه راه و ترافیک بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن این شهرستان از دیرباز در مسیر جاده ابریشم این گذرگاه را به گذرگاهی مهم و حساس در کشور تبدیل کرده است که این اهمیت در طول زمان افزایش یافته است.

قطعی‌ نبودن قیمت از مهم‌ترین مشکلات مسکن مهر سبزوار

مسکن مهر سبزوار دارای مشکلات عدیده‌ای است

معاون عمرانی فرماندار سبزوار با بیان اینکه پروژه مسکن مهر در قالب 3 هزار و 615 واحد مسکونی در سطح شهرستان سبزوار اجرا شده است، گفت: این پروژه با پیشرفت 92 درصدی هنوز دارای مشکلات جدی و خاصی است.

سبحانی فرسخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شد

نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو هیت رئیسه وسخنگوی کمیسیون صنعت معدن و تجارت انتخاب شد.

نسخه چاپيارسال به دوستان رئیس دادگستری سبزوار خبر داد

برخورد قضایی با مالکان چاه‌های غیر مجاز در سبزوار

رئیس دادگستری سبزوار از برخورد قضایی با مالکان چاه‌های غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

افزایش ازدواج و کاهش طلاق در سبزوار

رییس اداره ثبت احوال سبزوار از کاهش 22 درصدی طلاق و افزایش 4.2 درصدی ازدواج طی دو ماه نخسا امسال در این شهرستان خبر داد.

رئيس شوراي عالي زکات کشور و عضو مجلس خبرگان :

زکات مهم‌ترين پشتوانه‌ رونق اقتصاد اسلامي است

رئيس شوراي عالي زکات کشور در آستانه فصل برداشت گندم در استان خراسان رضوي با اشاره به اين که زکات مهم‌ترين پشتوانه‌ رونق اقتصاد اسلامي است، گفت: در سال گذشته ۴۰۰ ميليارد تومان زکات در کشور جمع آوري شده است .

مدیر گروه جغرافیای دانشگاه حکیم سبزواری:

انتقـال آب از روداب به ششتمد غیر علمی است

شهرستان سبزوار به لحاظ منابع آب زیر زمینی شامل دو آبخوان دشت سبزوار و داورزن است از به لحاظ شیبی که در منطقه وجود دارد هنگامی که آبخوان سبزوار پر از آب می شود اضافه ان وارد دشت داورزن می شود و بعد از تکمیل ظرفیت آبخوان داورزن آب وارد کویر مزینان می گردد.

سبحانی فر تاکید کرد:

فعال شدن دوربین نظارتی مجلس بر عملکرد اپراتورهای تلفن همراه

رئیس کمیته ارتباطات مجلس، با انتقاد از عملکرد اپراتورهای تلفن همراه در ضعف سرویس دهی به مردم،گفت:فعال‌شدن دوربین نظارتی مجلس بر عملکرد اپراتورهای تلفن همراه نتیجه اوج گیری تخلفات آن‌ها در ارایه خدمات به مردم است.

شهردار سبزوار:

تندیس فردوسی و بیهقی در سبزوار نصب می‌شود

شهردار سبزوار از نصب همزمان دو تندیس فردوسی و بیهقی در این شهرستان خبر داد.

دیدار سبحانی فر با وزیر نیرو

سبحانی فرخبر از نشست وزیر نیرو و شرکت سرمایه گذار نیروگاه 500 مگا واتی سبزوار داد .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

وزارت صنایع برنامه‌هایش را نسبت به صادرات خودرو عملیاتی کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت صنایع و معادن برنامه‌هایش را در زمینه صادرات خودرو و کیفیت بخشی تولیدات عملیاتی کند.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست